На нашій Україні

 

На нашій Україні і небо голубіше,

На нашій Україні і сонце на тепло,

На нашій Україні дівчата наймиліші,

На нашій Україні і пісня на добро.

 

Приспів:

У саду калина, на ставку верба,

Пісня журавлина – радість і журба,

Сонячна долина, стежка в споришах,

І співа пташина, як моя душа! (2)

 

На нашій Україні і зорі найрясніші

І хата біла-біла, неначе у вінку.

На нашій Україні молитва найсвятіша

І пісня солов’їна в вишневому садку.

 Музика до пісні

 

           Нова Україна моя

Ми любим тебе, а нас любиш  ти,

 Ми разом збудуєм в майбутнє  мости.

 І скажем: «Веди», - і ти скажеш: «Ідем»,

 Ми разом з тобою висот досягнем.

 

Приспів:

Нова, нова, нова, країна моя, Україна моя.

Нова, нова, нова, країна моя, Україна.

 

 Де мама і тато, де місто моє,

 Там сонце на небі яскраво встає.

 І птаха співає надії пісні,

 Квітує земля і ті квіти рясні.

 

Приспів:

  

Рости, багатій, розвивайся, пануй,

 Та просимо ми, лиш не розчаруй.

 Дорога одна і нам разом іти,

 Ми любим тебе, а нас любиш ти.

 

Музика до пісні

Любі жінки зі святом весни!

Дорогие, милые женщины!
Сердечно поздравляю

Вас с самым красивым и

светлым весенним праздником -

днем 8 Марта!
Природа наделила женщин

несравненной красотой

и неиссякаемой энергией,

душевной нежностью

и беззаветной преданностью,

жизненной мудростью

и удивительным терпением.
Вы храните семейный очаг,

воспитываете детей,

добиваетесь успехов

в профессиональной и

общественной деятельности,

оставаясь при этом

всегда молодыми и прекрасными.
В этот весенний день

желаю Вам улыбок,

замечательного праздничного настроения,

семейного счастья, благополучия,

здоровья Вам и Вашим близким!
Будьте всегда обаятельными, женственными и любимыми!

       Шановні батьки!              Вітаю Вас з Новим роком!

На ялинці загорілись
Таємничі вже вогні.
З новим роком вас вітаю,
Щастя всій вашій рідні.

Щоб бажання, що сказали
В небо ви у пізній час,
Всі збулися неодмінно,
Був завжди добробут в вас.

Старий рік забрав хвороби,
Ваші біди і жалі.
Тільки в радості і мирі
В новім році щоб жили.

Батькам  першокласників

Чим ближче до осені, то частіше схвильовані мами хапаються за голову! По-перше, переживання, як дитина – першокласник адаптується до школи, по-друге, чи готова дитина до школи, а по-третє, чи готова я сама до того, що дитина стане учнем! Не варто так хвилюватися! Все буде чудово, якщо заспокоїтися і трохи підготуватися.

Підготовка дитини до школи – це, звичайно ж, покупка шкільного приладдя, шкільної форми, портфеля або рюкзака, але не тільки це. Найголовніше, дитина повинна мати бажання йти до школи! У цьому, мабуть, полягає найголовніша частина підготовки!Рекомендації батькам майбутніх першокласників

Якщо Ви чуєте від свого майбутнього першокласника: «Я не хочу йти в школу», то це означає, що у нього неправильна мотивація вступу в перший клас. Звичайно, новий портфель, пенал, книги – це дуже важливо і красиво, але дитина – першокласник має бути зацікавлена самим процесом пізнання, тим фактом, що школа – це місце, де вона дізнається багато цікавого і нового, багато чому навчиться. До цього потрібно, звичайно, готувати малюка не за місяць або два, а набагато раніше – з 3-4 років. Але навіть якщо до початку занять залишився один місяць, то ще можна трохи виправити ситуацію. Це Ваше завдання – пояснити малюкові, що він вже майже зовсім дорослий, і в школі він багато чому навчиться, щоб бути розумним і вмілим.

Це абсолютно не означає, що потрібно влаштувати дитині екзекуцію навчанням! Та й навіщо тоді школа? Звичайно, малюк повинен мати певний набір знань і вмінь, і дуже непогано, якщо він вміє читати, але письму, читанню, вирішенню завдань його навчать у школі. За місяці, що залишився потрібно підтягнути той необхідний мінімум, без якого маляті буде важкувато адаптуватися до процесу навчання. Щоб перевірити, наскільки дитина готова до школи, потрібно пройти спеціальне тестування. Тестів багато різних, але суть одна: визначити інтелектуальну, емоційну і соціальну зрілість малюка.

Готовність дитини до школи

    Інтелектуальна зрілість – це рівень знань про навколишній світ, природу, явища, процеси, вміння об’єднувати предмети в групи (наприклад, дерева, овочі, фрукти, одяг …), визначати зв’язки причини і наслідки (цвяхи і молоток пов’язані між собою, так як цвяхи забивають молотком). Важливо оцінити, чи може дитина застосовувати знання на практиці, чи може слідувати вказівкам вчителя, виконувати роботу за зразком.

   Емоційна зрілість – це здатність розуміти, що не завжди робота цікава, але її все одно потрібно виконувати, ослаблення імпульсивних дій і реакцій, пам’ять, вміння зосереджуватися, працювати швидко. Та й взагалі, чи зможе малюк, хоч деякий час, посидіти за партою спокійно?

    Соціальна зрілість – вміння вести діалог з однолітками, вести себе в рамках законів групи дітей, вміння слухати і виконувати завдання.

Підготовка дитини до школи

А ось для розвитку пам’яті та логіки підійдуть казки. Слухаючи казки, дитина вибудовує причинно -наслідкові зв’язки. І якщо Ви «ненавмисно» щось втрачаєте з казки, то малюк вносить корективи. Так можна перевірити, чи розуміє дитина, що якийсь елемент у логічному ланцюжку подій відсутній.

Це гра, а за допомогою гри діти навчаються, отримують перші життєво важливі знання та навички. До речі, психологи не рекомендують сварити дитину – першокласника за те, що він прихопив з собою в школу якусь іграшку. У цьому віці на першому плані ще ігрова діяльність, малюк і живе, і вчиться, граючи, і кожну гру батьки повинні сприймати дуже серйозно.

Дуже важливо, ще задовго до першого класу, розвивати у дитини бажання бути самостійним. Не потрібно годувати до семи років дитя з ложечки. Уже в три роки малюк цілком може самостійно їсти і ложкою, і вилкою навіть. Самостійність потрібно весь час розвивати і заохочувати. Дитина не стане раптом готовою до школи і до самостійного життя, якщо все робити за нього. Навіть якщо цей момент Ви упустили, то в час, що залишився до початку занять навчіть малюка хоча б мінімально обслуговувати себе самостійно: зав’язувати шнурки, застібати гудзики, переодягатися, прибирати за собою сміття і так далі – це точно те, що повинен знати першокласник.

Уміння читати у майбутніх першокласників, які йдуть у звичайну загальноосвітню школу, не перевіряють! Звичайно, вміння читати не буде зайвим. Адже дитина зможе самостійно прочитати завдання, пояснення з самого початку навчання. Але за останній місяць терміново вчити малюка читати не потрібно! У колективі він навчиться цьому швидше і з мінімальними втратами. Краще потім, в процесі навчання, приділити цьому питанню більше уваги. Дайте дитині трохи відпочити перед початком навчального року. Корисними будуть всі ігрові заняття, які розвивають дрібну моторику, мовні навички, пам’ять. Займайтеся орігамі, складання фігурок з паперу прекрасно впливає на розвиток дитини, ліплення з пластиліну, глини, тіста – теж дуже позитивно впливають на розвиток дитини!

Готовність батьків до школи

До початку навчання повинні бути готові як діти, так і їх батьки! Потрібно спокійно приймати той факт, що дитина – першокласник змінюється, в його житті з’являються нові люди, думки яких він цінує, нові захоплення, нові інтереси. Дуже важливо не висувати завищені вимоги ні до дитини, ні до вчителів. Важливо, щоб батьки поважали вчителя і співпрацювали з ним, тоді і малюк навчиться шанобливо ставитися до школи і педагогів. Адже якщо батьки і школа будуть працювати в одному напрямку, закріплюючи отримані знання та навички, то можна буде говорити про якісну освіту. Завжди зберігайте позитивний настрій! Якщо у першокласника щось не виходить, то Ваша підтримка і віра в його сили зможе створити чудеса.

Вам також потрібно бути готовими до того, що дитина стає більш самостійною. Ви повинні надати їй можливість самій вирішувати свої ті чи інші справи. Це також стосується і кишенькових грошей для школяра, це в майбутньому навчит дитину вміло розпоряджатися особистими фінансами, самій приймати важливі рішення з приводу покупки якихось речей, звичайно, ви повинні цікавитися, хоча б у перший час, скільки і на які цілі вони потрачені.

(рус. Вам нужно быть готовыми к тому, что ребенок становится более самостоятельным. Вы должны предоставить ему возможность самому решать свои те или иные дела. Это также касается и карманных денег для школьника, они в будущем научат ребенка умело распоряжаться личными финансами, самому принимать важные решения по поводу покупки каких-то вещей, естественно, вы должны интересоваться, хотя бы в первое время, сколько и на какие цели он потратил.)

Для того щоб малюк ступив на шлях пізнання товариським, радісним, дорослішим, постарайтеся, будь ласка, дотримуватися простих, але дуже дієвих рекомендацій батькам майбутніх першокласників:

  • створіть в родині приємну, дружню, спокійну атмосферу;
  • встановіть конкретні і чіткі вимоги до дитини, будьте послідовні, вимагаючи їх дотримання;
  • проявіть максимум терпіння у всіх питаннях, які стосуються навчання і школи;
  • наполегливо формуйте і закріплюйте у малюка навички особистої гігієни та самообслуговування;
  • розширюйте коло спілкування дитини, заохочуйте спілкуватися з іншими дітьми;
  • слухайте свою дитину дуже уважно, коли вона Вам щось розповідає;
  • говоріть з малюком досить короткими фразами, повільно. Давайте зрозумілі пояснення на запитання дитини;
  • цікавтеся успіхами і складнощами, які виникають у дитини;
  • кожен день читайте дитині, дбайте про те, щоб вона отримувала нові приємні враження;
  • займайтеся з дитиною творчістю: малюйте, ліпіть, грайте і так далі;
  • гуляйте разом з дитиною на свіжому повітрі, залучаючи її увагу до того, що відбувається в природі і навколо;
  • заохочуйте цікавість дитини.